Logo    Logo

  


   
نظرسنجی

این سایت تا چه حدی پاسخگوی نیازمندیهای شماست؟
 
فرم ورود اعضا

postheadericon مطالب و لینکهای مفید

 

برچسب بازده انرژی بالاست :

در سال 1384 پیرو فراخوان شرکت توزیع برق غرب استان تهران مقاله ای توسط گروه صنعتی راما برای اهمیت و ضرورت بازده انرژی بالاست تدوین و در کنفرانس شرکت توزیع برق مورد قبول واقع شد که با کلیک در اینجا میتوانید آنرا مطالعه نمایید.


لزوم توجه به مقدار tw نوشته شده روی بالاست ها :

در صورت پایین بودن مقدار tw , بالاست دارای طول عمر کمتری بوده و در مدت زمان نزدیکی خواهد سوخت . برای مطالعه ادامه مطلب , لطفا" اینجا را کلیک نمائید .


آشنایی با مفاهیم اندازه شناسی :

از مهمترین دانسته های لازم امروزه مفاهیم مترولوژی یا اندازه شناسی است . برای مطالعه ادامه مطلب , لطفا" اینجا را کلیک نمائید .


دستورالعمل های نصب و بهره برداری و نگهداری از بالاست ، ترانس و ایگنایتور:

1)  بالاست , 2) ترانس   3) ایگنایتور


نحوه جایگزینی سیمها :

گاها" پیش میآید که سیم مورد مصرف در دسترس نباشد . این جدول راهنمایی خوبی برای جایگزینی سایزهای سیم لاکی میباشد .

باتوجه به اهميت روز افزون استفاده از سيمهاي آلومينيومي در صنايع مختلف بعلت مزيتهاي اين نوع سيم از نظر قيمت و وزن كم نسبت به مس ، از اينجا ميتوانيد جدول معادلسازي سيمهاي مسي به آلومينيومي را مشاهده و از اطلاعات آن بهره برداري نمائيد


 

مشاهده اطلاعات راما در سایت موسسه VDE :

با کلیک در اینجا میتوانید وارد سایت موسسه VDE شده و در مورد گواهینامه های استاندارد محصول راما کسب اطلاع نمائید .


  

قوانین سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در مورد کالاهای دارای علامت استاندارد ملی ایران :

با کلیک در اینجا برخی قوانین سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران درخصوص کالاهای دارای علامت استاندارد ملی ایران را میتوانید مطالعه نمائید . لازم به ذکر است که این قاونین بهنگام اعطای علامت استاندارد ملی ایران بهمراه پروانه به تولید کننده کالا ابلاغ میشود .


مشاهده اطلاعات آزمایشگاه شرکت راما پارسیان در سایت سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران :

با کلیک در اینجا میتوانید گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه شرکت راما پارسیان که براساس استاندارد ملی ایران - ایزو - آی ای سی 17025 بوده و توسط نظام تایید صلاحیت ایران مورد تایید واقع شده است را جستجو نمائید .


مشاهده اطلاعات مربوط به گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت گروه صنعتی راما در سایت موسسه DQS آلمان :

با کلیک در اینجا میتوانید راجع به گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت گروه صنعتی راما که توسط موسسه DQS آلمان و شبکه بین المللی کیفیت IQ Net مورد تایید واقع شده است , کسب اطلاع نمائید .

 

اجباری شدن استفاده از برچسب انرژی برای بالاستهای مهتابی :

با کلیک در اینجا میتوانید اطلاعیه سازمان استاندارد را در مورد اجباری شدن استفاده از برچسب انرژی برای بالاستهای مهتابی را مشاهده نمایید. همچنین مطابق نامه سازمان استاندارد ، اجباری بودن آزمونهای عمومی ایمنی ، عملکردی و برچسب انرژی ثابت میشود .

 

لامپ‌های 400 وات متال هالیدو تجهیزات راه‌اندازی آن‌ها به ویژه بالاست‌ها:

درخصوص لامپ‌های 400 وات متال هالید و تجهیزات راه‌اندازی آن‌ها به ویژه بالاست‌ها ، نكات زير وجود دارد :

1 - الزامات لامپ‌ها:

برای لامپ‌های 400 وات متال هالید، هنوز استاندارد ملی یا بین ‌المللی لازم تدوین نشده است. لذا هر کدام از تولید‌کنندگان، تولید یک یا چند نوع لامپ 400 وات متال هالید با جریان‌های مختلف را در دستور کار دارند. لامپ‌های متال هالید مثل سایر لامپ‌های تخلیه گازی پرفشار، نیاز به یک نوع بالاست مشخص برای عملکرد صحیح خود دارند که بدلیل عدم وجود استاندارد در حال حاضر، بایستی براساس داده‌های سازندگان لامپ‌ها که اهم آنها ولتاژ و جریان لامپ می‌باشد، طراحی و تولید گردد.

2 - تولید کنندگان لامپ‌‌ها: 

تولید کنندگان لامپ‌ها در جهان و به تبع آن در ایران، لامپ‌های متال هالید 400 وات را با جریان‌های مختلف تولید می‌کنند. متاسفانه در اغلب موارد داده‌های لامپ‌ها که مهمترین آن‌ها جریان لامپ می‌باشد در روی لامپ یا بسته‌بندی و یا بروشور آن مشخص نمی‌گردد.

3 - مصرف‌کنندگان لامپ‌ها: 

مصرف‌کنندگان لامپ‌های 400 وات متال هالید عمدتاً مصرف‌کنند‌ه‌های غیر از شرکت‌های تحت پوشش وزارت نیرو و شرکت‌های توزیع هستند. لذا توجه کافی در انتخاب صحیح لامپ و تجهیزات راه‌اندازی آن ندارند و عمدتاً ارزان‌ترین بالاست موجود در بازار، که بالاست‌های 400 وات متال هالید با جریان 3.5A و با سیم آلومینیومی است خریداری می‌نمایند، این بالاست‌ها چون مناسب لامپ‌های با جریان بیشتر از3.5A نمی‌باشند، اغلب در مدار لامپ تحت شرایط اضافه‌ بار (over current) قرار گرفته، صدمه می‌بینند.

4 - مشکلات موجود:

موارد فوق در چراغ‌های 400 وات متال هالید باعث میشود که اجزاء چراغ شامل لامپ، بالاست، ایگنایتور، خازن و بدنه چراغ در معرض آسیب قرار گیرند و با توجه به هزینه‌های بالای سرویس و تعویض چراغ ها و اجزاء آن‌ها، زیان‌های جبران‌ناپذیری ایجاد گردد.

5 - پیشنهادها:

اولاً، تولید لامپ‌های 400 وات متال هالید با جریان 3.5A که امکان تولید بالاست باقیمت مناسب تر برای آنها موجود است در اولویت تولید منظورگردد.

ثانیاً، در تولید انواع لامپ‌های 400 وات متال هالید با جریان‌های مختلف ، حتماً جریان لامپ را روی لامپ درج نموده و در روی بسته‌بندی آنها راهنمایی‌های لازم جهت انتخاب بالاست و سایر تجهیزات مناسب معمول نمايند.

6 - نتیجه:

به نظر میرسد با رعایت پیشنهادات فوق، ضمن اینکه از خرابی فراوان تجهیزات چراغ‌های 400 وات متال هالید که در شرایط فعلی تعداد آنها نسبتاً زیاد است، جلوگیری می‌گردد، بلکه از ایجاد ذهنیت منفی در مصرف‌کنندگان که هر از گاهی اشکالات پیش آمده را ناشی از یکی از اجزاء چراغ میدانند، جلوگیری می‌گردد. زیرا در واقع، در اغلب مواقع اشکالات ناشی از عدم مرغوبیت یکی از اجزاء نمی‌باشد بلکه ناشی از عدم تناسب اجزاء و عدم انتخاب صحیح آنها می‌باشد. 

7 - راهكار :

در اين راستا گروه صنعتي راما اقدام به طراحي يك برگه تحت عنوان "اطلاعيه" نموده و چكيده نكات فوق در داخل آن جهت اطلاع و بهره برداري مصرف كنندگان محترم درج نموده است . اين برگه در داخل كارتن توليدات گروه صنعتي راما گذارده ميشود . از اينجا ميتوانيد نسبت به رويت برگه فوق اقدام فرمائيد .

 


 
دانلود

برای مشاهده برخی از فایلها و تصاویر نیاز به نرم افزارهای آکروبات ریدر و فلاش پلیر دارید.

میتوانید با کلیک بر روی آیکون های زیر آنها را به رایگان دریافت و نصب نمائید.

     

 

طراحی وب سایت توسط سیستم مدیریت محتوای کاکتوس